دسته‌بندی نشده

جوش معمولی شما می‌تواند بیماری جوش پولکی باشد

آیا به تازگی یک جوش زدید که در اطراف آن بسیار احساس خارش می‌کنید؟ این میتواند نشانه بیماری جوش پولکی باشد.

در ابتدا فکر کردم که نیش پشه است. به نظر می رسید که یکی است و شبیه به نیش پشه بود اما بعداً تعداد بیشتری سر در آورد. قرمزی که به صورت یک سانتی روی قفسه سینه سمت چپ من شروع شد، در نهایت به دو، سپس چهار تبدیل شد. مقداری هیدروکورتیزون استفاده کردم و خوابیدم، سپس با علامت دیگری در پهلو و چند سانت در زیر بغل از خواب بیدار شدم. متوجه شدم که یک پشه بسیار مصمم وارد اتاق من شده است و از بالای تخت من به من حمله کرده است. چند روز بعد به صورت خوشه آمد: ده نقطه کوچک خود را در یک دایره کامل بیگانه مانند در قسمت بالای پشت کتف من جا خوش کردند و آنقدر خارش داشتند که نتوانستم جلوی خودم را بگیرم و آنها را خراش دادم. من با متخصص پوست خود ویدئویی صحبت کردم که چند سوال پرسید: آیا بدن درد داشتم یا علائم شبیه آنفولانزا داشتم؟ (خیر) آیا من داروی جدیدی را شروع کرده بودم؟ (نه) چقدر سریع شروع شد و آیا نامزد من هم آن را داشت؟ (در عرض دو روز ، و هنوز هم نه.) او آن را به عنوان جوش پولکی تشخیص داد، یک بیماری خوش خیم اما خارش آور خارش دار که به گفته او – گاهی اوقات اتفاق می افتد.

بیماری جوش پولکی چیست؟

کوری ال هارتمن ، متخصص پوست می گوید: جوش پولکی یک بیماری التهابی خوش خیم است که با یک التهاب قرمز شروع می شود ، همچنین به عنوان “تکه هرالد” شناخته می شود ، که در نهایت جای خود را به بیماری بزرگتر و مشابهی در بدن طی چند روز یا چند هفته می دهد و خوشبختانه مسری نیست.

کریستینا لام ، استادیار متخصص پوست در دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون و متخصص پوست در مرکز پزشکی بوستون می گوید: در حالی‌که این بیماری می تواند در سراسر بدن پخش شود، معمولاً در پایین تنه نمایان ‌می‌شود. او می گوید: “گاهی اوقات می تواند به قسمت هایی که ما آن را قسمت انتهایی پروگزیمال می نامیم گسترش یابد، یعنی قسمت هایی که به پایین تنه نزدیک تر است، بنابراین شانه ها، بالای بازوها و ران ها و غیر معمول است که از سر تا پا به وجود آید اما برخی از افراد بیشتر آن را در ناحیه کشاله ران یا زیر بغل می بینند تا بیشتر در سایر نواحی بدن.”

آن لکه های بعدی که یک روز پس از ظهور جوش برجسته روی پشت من فوران کرد معمولاً شبیه به تشکیلات شبیه درخت کریسمس است. هارتمن می‌گوید: همچنین بیماری خود را محدود می‌کند، زیرا می تواند خودبه خود بدون درمان در حدود شش تا هشت هفته برطرف شود. برخی موارد نادر ممکن است تا سه ماه به طول انجامد. لام می‌گوید به طور معمول در بیماران سالم بین ۱۰ تا ۳۵ سال رخ می دهد.

هادلی کینگ متخصص پوست شهر نیویورک می‌گوید: خبر خوب این است که بسیاری از کسانی که دچار بیماری پیتریازیس روزا می شوند ، دیگر هرگز به آن مبتلا نمی شوند. او می گوید: “با این حال ، ممکن است بیش از یک بار بثورات ایجاد شود. در مطالعات بین ۲ تا ۳ درصد از افراد دوباره به این بیماری مبتلا می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *