مراقبت مو

چرا همه به سمت موی مشکی داشتن می‌روند؟ جدیدترین ترند مو – نیویورک تایمز gbe نیویورک سیمئو

چرا همه به سمت موی مشکی داشتن می‌روند؟

سبک‌شناسان می‌گویند که رنگ‌های گرم‌کننده و با احساس خوب مانند شیر شکلاتی، شیرینی زنجبیلی و سمور در سال ۲۰۲۲ بزرگ خواهند شد.

در چند ماه گذشته، هالی بیبر، بیلی آیلیش، فلورانس پیو، داو کامرون و جیجی حدید، در میان دیگر افراد مشهور، موهای خود را تیره تر کرده‌اند. نوواژه نسل جدید در تیک تاک، موهای بور را “از مد افتاده” می‌داند. به نظر می‌رسد که تعداد زیادی از افراد به سمت موی مشکی داشتن پیش می‌روند.

به نظر می‌رسد این چرخش جدید برروی موهای تیره‌تر و براق‌تر تا حدودی به دلیل تمایل به تغییری است که در پی همه‌گیری تحریک شده است، زمانی که بسیاری از مردم رنگ طبیعی موی خود را به خوبی پذیرفتند.

شارون دورام رنگ‌شناس، رنگ شارون دورام در سالی هرشبرگر می‌گوید: قطعاً تغییری در نگرش ایجاد شده است، زیرا می‌بینم مشتریان به رنگ‌های تیره‌تر و مجلل‌تر علاقه پیدا می‌کنند. سایه‌های موی مشکی حال و هوای مرموزتری ایجاد می‌کنند، بنابراین تغییرات کلی بلوندها بسیار بر پایه‌ی مد روز بوده است. این شبیه تلاش برای داشتن شخصیت دیگری است.

برخی دیگر از افراد می‌خواهند که با ورود به ماه های سردتر، رنگ موی آن‌ها با تلطیف گرما آغشته شود. این روش جدیدی نیست، اما به نظر می‌رسد که اکنون احساس دیگری پشت آن وجود دارد.

چرا همه به سمت موی مشکی داشتن می‌روند؟ جدیدترین ترند مو - نیویورک تایمز gbe نیویورک سیمئو

بیلی بیبر در ماه نوامبر با ظاهر موی جدیدش

آئورا فریدمن، رنگ‌شناس می‌گوید: «درخواست‌ها برای رنگ‌های قهوه‌ای گرم‌شده افزایش یافته است.» «فکر می‌کنم به این دلیل است که موی مشکی‌ قدرت تغییر شکل را دارد و در درازمدت هزینه نگهداری پایینی دارد.» مردم شاهد این هستند که دیگران این لحظه توانمند شدن توسط موهای مشکی را دارند و می‌خواهند خودشان آن را تجربه کنند.

در عمل، خانم فریدمن که اخیراً موی کندال ویسر را از بلوند به قهوه‌ای پویا تبدیل کرده است، نیویورک را که وی در سالن سوئیت کارالاین در سوهو کار می‌کند، به عنوان خانه رنگ‌های سرد معرفی کرده است. اما او پیشنهاد می‌کند که زمانی که افراد مردد هستند، انتقال به «رنگ‌های گرم‌کننده و با احساس خوب» راحت است.

یکی دیگر از دلایلی که موی مشکی را مد کرده است ممکن است این باشد که نسل جدید سلامت مو را در اولویت خود قرار داده است. فرانک ایزکویردو، بنیانگذار سالن های آی جی کی در نیویورک، میامی و لس آنجلس، گفت: «نسل جدید اکنون از سالم بودن و سلامت خود آگاه تر است.» «من موی مشکی سالم را ترند سال جدید می دانم.» هر روز پشت صندلی در سالن‌هایم هستم، به حرف‌های مشتریانم گوش می‌دهم، و آن‌ها هم احساس می‌کنند که موی مشکی به آن‌ها قدرت و توانایی بیشتری می‌دهد؟

پاتریشیا توروالدز، مهندس نرم افزار ۲۵ ساله و طراح لباس شنا در بروکلین، اخیراً موهای پلاتینی خود را با رنگ قهوه‌ای ملایم و شبیه به رنگ طبیعی موی خود عوض کرده است. او گفت: «من احساس می کنم موجودی جنگلی یا دختری همچون لورا اینگالز وایلدر هستم.» «من عاشق ظاهر آن با رنگ های خاص، مانند کرم، آبی و حتی نارنجی هستم.» من واقعا از اینکه موهایم با لباس نارنجی روشنی که برای تولدم پوشیدم چقدر زیبا به نظر می رسید شگفت زده شدم.

او ادامه داد: «من فکر می کنم موهای قهوه ای جنبه سخت کوش و جدی من را نشان می دهد، که برای زمستان خوب است – مانند افسانه مورچه و ملخ.» و دیگر نباید نگران ریشه های موهام باشم.

سایه های موی مشکی ۲۰۲۲ نسبت به سال های گذشته غنی تر، پرتر و پیچیده تر هستند. یکی از این نمونه‌ها افزایش محبوبیت رنگ‌هایی است که بین موی بلوند و قهوه‌ای زندگی می‌کنند.

جیجی حدید از موهای شکلاتی جدید خود در ماه سپتامبر رونمایی کرد

دنیل مون، رنگ‌شناس لس‌آنجلسی، موهای خواننده‌ی معروف: هیلی کیوکو را از بلوند روشن به رنگ شیرینی زنجبیلی شنی تبدیل کرد. آقای مون گفت: «این رنگی است که در آستانه قهوه ای و در لبه بلوند تیره قرار دارد.» این تن‌های میانی، رنگ مورد علاقه من هستند. آن‌ها موها را از سالها دکلره شدن نجات می دهند و وقتی زمان آن است که از حالت موی مشکی خارج شوید، شما را به بلوند نزدیک می‌کنند.

خانم فریدمن با سایه‌های موی مشکی مانند قهوه‌ای نرم، بنفش سبزه، شیر شکلاتی و رنگ کدو تنبل کار کرده است. یکی دیگر از تکنیک‌هایی که او برای جدید نگه داشتن رنگ‌های قهوه‌ای به کار می‌برد، مسواک زدن آن‌ها با رگه‌های براق است.

او گفت: «موی مشکی وقتی که فقط برای شما ساخته شده و لایه لایه شود و سپس با رشته‌هایی از تکه‌های طلا بافته شود، می‌تواند احساس تازگی داشته باشد. همانطور که برخی افراد به این رنگ های دقیق می گویند، «موی مشکی گران قیمت».

آقای ایزگوردیو با رنگ‌های شادابی که رقیب شکلات شیری، کوکاکولا، شاه بلوطی، شکلات تیره و حتی رنگی تقریباً سیاه است، آزمایشاتی را انجام داده است. وی گفت: درخواست در مورد درخشندگی و سلامت بیشتر مو است. «خانم‌ها به طور خاص یک موی مشکی براق می خواهند!»

در جاهای دیگر، رنگ‌های قهوه‌ای دوباره جان می‌گیرد. خانم دورام گفت: «قهوه‌ای غنی، که همه‌جا یک رنگ است، اکنون بسیار مجلل است.» ظاهر فعلی یک روکش بسیار براق و تقریباً لاکی است! او گفت که برای سال ۲۰۲۲، او انتظار دارد که موهایی با درخشندگی بالا و ظاهری «غنی» مد شوند، اما آنها نرم تر و چند درجه روشن تر خواهند بود – «بیشتر به سمت رنگ بلوطی».

داو کامرون در ماه نوامبر، موهای بلوند مشخص او، قهوه‌ای تیره کاملاً جدیدی است

آقای مون توصیه می‌کند، اگر می‌خواهید به سمت موی مشکی بروید، از آرایشگر خود بخواهید که با رنگ های روشن شروع کند و به تدریج به سمت رنگ‌های تیره‌تر برود. او گفت: «کاوش درمدل‌های موی مشکی می‌تواند هیجان انگیز باشد.» «بعضی از مردم فکر می‌کنند که این شکلات تیره یا بلوند است.» اینطور نیست. برای پیدا کردن سایه‌تان وقت بگذارید و آزمایش کنید تا تخلخل موهایتان را بفهمید!

او افزود: «شاید بخواهید مثل خفاش مشکی شوید، اما چنین تغییر بزرگی می تواند تکان دهنده باشد.» من فکر می‌کنم رنگ‌های زنجبیلی به شما این امکان را می‌دهند که بدون اینکه متعهد شوید یا خود را در معرض خطر تصحیح رنگ قرار دهید، با عمق رنگ مو بازی کنید.

خانم فریدمن پیشنهاد می‌کند که عکس‌های الهام‌بخش بیاورید، اما نسبت به اصلاحات کوچکی که ممکن است در حین ارایش دقیق شوند، ذهنی باز داشته باشید. او گفت: «من با نگاه کردن به رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ ابرو، مشکی مناسب را پیدا می‌کنم.» «به عنوان مثال، یک قطره رنگ مسی در مشکی واقعا می‌تواند چشمان سبز را درخشان کند!»

یکی دیگر از مزایای موی مشکی داشتن این است که در بین تمام رنگ‌ها، موهای مشکی کمترین مراقبت را نیاز دارند. بلوندها نیاز به مراقبت از ریشه دارند و اغلب به شفاف کننده نیاز دارند. نگهداری موهای قرمز به ویژه دشوار است.

موی مشکی داشتن فواید زیادی دارد! خانم درام گفت. «در ابتدا، موهای آسیب دیده بلافاصله سالم تر به نظر می‌رسند.» همچنین، به سرعت ریشه‌های مو را نخواهید دید.

نظر شما در مورد ترند جدید دنیای رنگ های مو چیست؟ آنرا با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *